ELITE STARS FALL BASKETBALL LEAGUE

SENIOR COED

GRADE 6-8

Coach: Rick Mansour

Asst Coach:

Omar Mansour

Brock Brown

Andrew Aaviku

Malik Haji

Cameron Haji

Reid Cox

Brody Telford

Tinoenda Tinarwo

Logo - 2019.jpg

Coach: Jenny Dzoic

Asst Coach: 

Tyler Perrott

Connor Schaap

Ayden Annett

Ethan Langley

Liam Langley

Cayden Hollingsworth

Jonathan Berthiaume

Taysia Nichol

Coach: Tim Ambrose

Asst Coach: 

Ella Ambrose

Daymion West

Owen Koetsier

Levi Stouffer

Cole Nieman

Ty Smith

Joey Yaw

Makhia Manning

IMG_2409.PNG

Coach: Cam McCuaig

Asst Coach: 

Drayson Kennedy

Lebron Bato

Wes McCuaig

Cade Latter-Hutchinson

Malachi Vedd

Brody Wilcox

Tallan Duffy

Evan Sutherland

BLU HARBOUR LOGO2.jpg
ELlogo1.jpg

Coach: Gary Carter

Asst Coach: 

Curtis Correia

Landon Collins

Max Carter

Preston Smith

Brock Brown

James Yeaman

Jeremy Neufeld

Kobe Rulton

by Joe Mavretic

Coach: Jason Cox

Asst Coach: 

Logan Cox

Evan Sutherland

Hudson Else

Beckham Abrantes

Max Daniels

Robbie Seyeau

Brooklyn Pyatt

Tori Jones

Coach: Scott Trevors

Asst Coach: 

Blake Trevors

Aiden Ward
Brody Morphy

Alexander Green

Sara Green

Michael Carroll

Keira Harder

Jaxson Walters

image001.gif

Coach: Kevin Verbruggen

Asst Coach: 

Annalise Verbruggen

Brooklyn Roberts-Neef

William McSloy

Aaron Dyke

Hannah Dyke

Emma Taylor

Garrett De Schutter

Lucas Bernard

logo.jpg

SCHEDULE

Schedule is subject to change - Always check on game day!

All games at JOE THORNTON ARENA unless otherwise noted

Sunday, December 5th

12:00 - FFT vs CC

1:00 - TTP vs BLU

2:00 - JVT vs ELC

3:00 - GSE vs RE

Sunday, December 12th

12:00 - FFT vs JVT

1:00 - ELC vs RE

2:00 - CC vs TTP

3:00 - BLU vs GSE

Sunday, December 19th

12:00 - PLAYOFFS TBA

1:00 - PLAYOFFS TBA

2:00 - PLAYOFFS TBA

3:00 - PLAYOFFS TBA

Sunday, January 2nd

12:00 - PLAYOFFS TBA

1:00 - PLAYOFFS TBA

2:00 - PLAYOFFS TBA

3:00 - PLAYOFFS TBA

Sunday, January 9th

12:00 - 7th/8th Place

1:00 - 5th/6th Place

2:00 - 3rd/4th Place

3:00 - Championship Game