top of page

ELITE STARS WINTER BASKETBALL LEAGUE

INTERMEDIATE

GRADE 5/6

Coach: Dave Boyce

Asst Coach: 

Jaxon Boyce

Dwayne Bato

Hunter Clement

Ranveer Rajpal
Matthew Dela Cruz

Jace Dela Cruz

Ethan Brown

Myles Austin

RC Pet services.jpg

Coach: Hannah Satchell

Asst Coach: Tyler Satchell

Lucas Bernard

Angela Furtado

Lanre Salami

Benjamin Benest

Justin Belen

Sam Foster

Clark Satchell

Brayden Drew

QuickLane_Blue_CMYK_v1.png

Coach: Mark Burgess

Asst Coach: 

Mackenzie Burgess

Leah Friesen

Amy Friesen

Sophia Walt

Marcella Dos Reis

Emme MacDonald

Olivia Bernardo

Gabby Jones

Hannah Dyke

Elite%20Stars2.jpg
Zacharias Excavating.jpg

Coach: Steven Smith

Asst Coach: Ethan Hazlett

Keiran Hazlett

Lucas Smith

Ava Smith

Harrison Russelo

Adam Nur

Hannah Dyke

Landen Fairbanks

Sophia Nur

NAPA.jpeg

Coach: Chantal Gordon

Asst Coach: 

Jax Janssen-Ryan

Caleb Van Straten

Desmond Fowler

Dawson Fowler

Ethan Koetsier

Nate Dunseith

Blake Sawyer

Karyssa Hughes

Coach: Brock Brown

Asst Coach: Andrew Aaviku

Jonathan Danowski

Joseph Graham

Caiden Brown

Ayden Charlton

Kaylee Chappell

Weston Johnston

Cameron Heinen

Parker Jamieson

remax joe roz.jpg

Coach: Dave Remy

Asst Coach: 

Malachi Remy

Isaiah Remy

Elijah Best

Lucas Wiebe

Dexsen Stevens

Gianna Ermacora

Jayden Steenbergen

Everett Zomer

image0.jpeg

Co Coach: Ben Girden

Co Coach: Tyler Craft

Joaquin Olegario

Mason Torres

Carter De Los Santos

Leighton Pyatt

Ainsley Fowler-Pyatt

Cooper Farquhar

Jacob Grant

Hayden Siemens

Co Coach: Jamie Bogart

Co Coach: Josh Hatch

Kaleb Bogart

Jace Hatch

Xavier Shear

Hailey Gatecliffe

Finn DiMeo

Heydon Graves

Kieran McCready

Lucy Webster

Talbot Trail_logo.JPG

Coach: Nick Lawrence

Asst Coach: 

Chace Bourdeau

Kolson Bourdeau

Kyler Groenendyk

Koen Groenendyk

Olivia Sutherland

Tristan McLeish

Malek Ajabi

Chase Huigenbos

Schedule is subject to change - Always check on game day!

All games at PARKSIDE COLLEGIATE unless otherwise noted

Sunday, January 29th

4:00 - COURT 2 - Bodies by Paton vs Re/Max

5:00 - COURT 2 - Railway City Pet vs E&L Creations

6:00 - COURT 2 - Talbot Trail Physiotherapy vs Derek's Auto Repair

6:00 - COURT 1 - Elite Stars vs Zacharias Excavating

7:00 - COURT 2 - Quick Lane Auto vs Napa Auto

Sunday, February 5th

4:00 - COURT 2 - Quick Lane Auto vs Elite Stars

5:00 - COURT 2 - Bodies by Paton vs Zacharias Excavating

6:00 - COURT 2 - Talbot Trail Physiotherapy vs Napa Auto

6:00 - COURT 1 - Derek's Auto Repair vs Railway City Pet

7:00 - COURT 2 - Re/Max vs E&L Creations

Sunday, February 12th - NO GAMES - SUPERBOWL

 

 

Sunday, February 19th

4:00 - COURT 2 - Elite Stars vs Talbot Trail Physiotherapy

5:00 - COURT 2 - Napa Auto vs Derek's Auto Repair

6:00 - COURT 2 - Bodies by Paton vs Quick Lane Auto

6:00 - COURT 1 - Railway City Pet vs Re/Max

7:00 - COURT 2 - E&L Creations vs Zacharias Excavating

Sunday, February 26th

4:00 - COURT 2 - Elite Stars vs Derek's Auto Repair

5:00 - COURT 2 - Zacharias Excavating vs Re/Max

6:00 - COURT 2 - Railway City Pet vs Napa Auto

6:00 - COURT 1 - Quick Lane Auto vs E&L Creations

7:00 - COURT 2 - Bodies by Paton vs Talbot Trail Physiotherapy

Sunday, March 5th

4:00 - COURT 2 - Quick Lane Auto vs Re/Max

5:00 - COURT 2 - Napa Auto vs Elite Stars

6:00 - COURT 2 - E&L Creations vs Talbot Trail Physiotherapy

6:00 - COURT 1 - Railway City Pet vs Zacharias Excavating

7:00 - COURT 2 - Derek's Auto Repair vs Bodies by Paton

Sunday, March 12th - NO GAMES - MARCH BREAK

Sunday, March 19th

4:00 - COURT 2 - Bodies by Paton vs Napa Auto

5:00 - COURT 2 - Elite Stars vs Railway City Pet

6:00 - COURT 2 - Quick Lane Auto vs Zacharias Excavating

6:00 - COURT 1 - Talbot Trail Physiotherapy vs Re/Max

7:00 - COURT 2 - E&L Creations vs Derek's Auto Repair

Sunday, March 26th

4:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

5:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 1 - PLAYOFFS TBA

7:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

Sunday, April 2nd

4:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

5:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 1 - PLAYOFFS TBA

7:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

Sunday, April 9th - NO GAMES - EASTER

Sunday, April 16th

4:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

5:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 1 - PLAYOFFS TBA

7:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

Sunday, April 23rd

4:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

5:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

6:00 - COURT 1 - PLAYOFFS TBA

7:00 - COURT 2 - PLAYOFFS TBA

bottom of page