ELITE STARS SPRING BASKETBALL LEAGUE

HIGH SCHOOL

JUNIOR

Coach: Dave Girden

Ben Girden

Perry Lycett

Nicholas Roberts-Neef

Nick VMS

Liam Davies

Seth West

Noah Luyks

Caden Koetsier

Ethan Hazlett

Original on Transparent.png

Coach: Kevin Verbruggen

Lucas Verbruggen

Corbyn McClenaghan

Nathan Wiener

Jacob Gott

Nathan Nlosso

Josh Daoust

Mekhi Jordan

Merrick Mount

Ethan Mitchell

Brock Brown

HATCHMAN TSHIRT FINAL CARDMATCH.jpg

Coach: Joel Montfort

Tai Montfort

Jack Brown

Walker Black
James Whitchurch

Linc McLennan

Nic Glanville

Kyle Geerts

Evan Jackson

Dylan Ly

Ethan Smith

IMG_2409.PNG
remax joe.png

Coach: Nick Lawrence

Alex Vachon

Tyler Craft

Geremey De Schutter

Thaydan Bourdeau

Zrinka Raic

Milana Hestera

Frankie Hestera

Elijah Yi

Bradley Nguyen

SENIOR

Coach: Sandy Moir

Jack Girden

Bryce Melmer

Logan Henderson

Jaxen Henderson

Zachary Roberts-Neef

Maclean Moir

Ben Girden

Nicholas Roberts-Neef

Derin Sa

Montel Soeuth

Coach: Scott Trevors

Daniel Trevors

Geremey De Schutter

Joel Bowden

Wes McLennan

Dayne Walcarius

Dawson Walcarius

Ryan Schnurr

Isaiah Smith

Lucas Verbruggen

Carter Chapman

Coach: Norm Klassen

Ian Klassen

Alex DiCristoforo

Dante Fosterdelmundo

Niko Dennis

Owen Waterhouse

Jordan Moore

Matthew Walt

Landen Silk

Cullan Byrne

image001.gif
noad chiropractic2.PNG
Jar-Masonry-logo.jpg

Coach: Jonn Leonard

Brody Ward

Bryan Brown

Gavin Giesbrecht

Davis Zacharias-Streib

Brayden Moore

Owen Zufelt

Carter Sampson

Kaleb Santos

Gavin Black

Brock Brown

Talbot Trail_logo.JPG

SCHEDULE

Schedule is subject to change - Always check on game day!

All games at PARKSIDE HIGH SCHOOL unless otherwise noted

Sunday, May 22nd - NO GAMES - LONG WEEKEND

Sunday, May 29th

2:00 - R-Con Construction vs Family First Tattoos

3:00 - Hatchman Electric vs Re/Max

4:00 - Talbot Trail Physiotherapy vs Graham Scott Enns

5:00 - Jar Masonry vs Noad Chiropractic

Sunday, June 5th

2:00 - Re/Max vs Family First Tattoos

3:00 - Hatchman Electric vs R-Con Construction

4:00 - Talbot Trail Physiotherapy vs Noad Chiropractic

5:00 - Graham Scott Enns vs Jar Masonry

Sunday, June 12th

2:00 - PLAYOFFS TBA

3:00 - PLAYOFFS TBA

4:00 - PLAYOFFS TBA

5:00 - PLAYOFFS TBA

Sunday, June 19th

2:00 - PLAYOFFS TBA

3:00 - PLAYOFFS TBA

4:00 - PLAYOFFS TBA

5:00 - PLAYOFFS TBA