ELITE STARS WINTER BASKETBALL LEAGUE

JUNIOR COED

GRADE 3-5

Coach: Brock Brown

Coach: Andrew Aaviku

Brett McClenaghan

Mathew Berthiaume

Benjamin Benest

Ethan Koetsier

Claire Thomson

Caiden Brown

Connor Landry

Olivia Sutherland

RC Pet services.jpg

Coach: 

Asst Coach: 

Leighton Pyatt

Karyssa Hughes

Caleb Van Straten

Luke Van Straten

Jax Janssen-Ryan

William Orellana

Jackson Gellatly

Ainsley Fowler-Pyatt

Logo - 2019.jpg

Coach: Mark Burgess

Asst Coach: 

Mackenzie Burgess

Paige Burgess

Leah Burgess

Emme MacDonald

Leah Friesen

Amy Friesen

Gabby Jones

Marcella Dos Reis

Sophia Walt

Zacharias Excavating.jpg

Coach: Jim Yeaman

Asst Coach: 

Charlie Yeaman

Lucas Wiebe

Joseph Kabuya

Bryelle Carranza

Ben DeLeebeeck

Max DeLeebeeck

Abby Harrison

Jaxon Boyce

Magna-Logo-TransBackground-LR.png
HATCHMAN TSHIRT FINAL CARDMATCH.jpg

Coach: Jason Kaul

Coach: 

Dwayne Bato

Flynn O'Donnell

Olivia Grace

Maxim Hearn-Kaul

Joaquin Olegario

Malachi Fingal

Evan Robinson

Eloisa Buckborough

Talbot Trail_logo.JPG

Coach: Brody Ward

Coach: 

Marco Testa

Dominic Pelley

Keegan Pelley

Hunter Clement

Jonathan Danowski

Olivia Bernardo

Peri Walters

Benjamin Granger

Coach: Nick Lawrence

Coach: 

Chace Bourdeau

Koulson Bourdeau

Lucas Bernard

Lucas Vanacker

Desmond Fowler

Dawson Fowler

Brycen Landowski

QuickLane_Blue_CMYK_v1.png

Coach: 

Asst Coach: 

Finn DiMeo

Elijah Best

Lanre Salami

Kurtis Briggs

Riley Harder

Mia Wilson

Kieran Hazlett

thumbnail_Logo flat.jpg

Schedule is subject to change - Always check on game day!

All games at THE JOE THORNTON ARENA unless otherwise noted

Sunday, May 29th

11:00 - Railway City Pet Services vs Bodies by Paton

12:00 - Casimir's Customs vs Quick Lane Auto

1:00 - Magna vs Hatchman Electric

2:00 - Zacharias Excavating vs Talbot Trail Physiotherapy

Sunday, June 5th

11:00 - Magna vs Zacharias Excavating

12:00 - Quick Lane Auto vs Railway City Pet Services

1:00 - Talbot Trail Physiotherapy vs Bodies by Paton

2:00 - Hatchman Electric vs Casimir's Customs

Sunday, June 12th

11:00 - Quick Lane Auto vs Hatchman Electric

12:00 - Casimir's Customs vs Zacharias Excavating

1:00 - Railway City Pet Services vs Talbot Trail Physiotherapy

2:00 - Bodies by Paton vs Magna

Sunday, June 19th

11:00 - Bodies by Paton vs Casimir's Customs

12:00 - Talbot Trail Physiotherapy vs Magna

1:00 - Zacharias Excavating vs Quick Lane Auto

2:00 - Hatchman Electric vs Railway City Pet Services

Sunday, June 26th

11:00 - Railway City Pet Services vs Magna

12:00 - Hatchman Electric vs Zacharias Excavating

1:00 - Talbot Trail Physiotherapy vs Casimir's Customs

2:00 - Quick Lane Auto vs Bodies by Paton

Sunday, July 3rd - NO GAMES - LONG WEEKEND

Sunday, July 10th

11:00 - Quick Lane Auto vs Talbot Trail Physiotherapy

12:00 - Bodies by Paton vs Hatchman Electric

1:00 - Casimir's Customs vs Magna

2:00 - Zacharias Excavating vs Railway City Pet Services

Sunday, July 17th

11:00 - Hatchman Electric vs Talbot Trail Physiotherapy

12:00 - Zacharias Excavating vs Bodies by Paton

1:00 - Railway City Pet Services vs Casimir's Customs

2:00 - Magna vs Quick Lane Auto

Sunday, July 24th

11:00 - PLAYOFFS TBA

12:00 - PLAYOFFS TBA

1:00 - PLAYOFFS TBA

2:00 - PLAYOFFS TBA

Sunday, July 31st - NO GAMES - LONG WEEKEND

Sunday, August 7th

11:00 - PLAYOFFS TBA

12:00 - PLAYOFFS TBA

1:00 - PLAYOFFS TBA

2:00 - PLAYOFFS TBA

Sunday, August 14th

11:00 - PLAYOFFS TBA

12:00 - PLAYOFFS TBA

1:00 - PLAYOFFS TBA

2:00 - PLAYOFFS TBA

SCHEDULE